SKLO JANÁK s.r.o. (https://www.sklojanak.cz/)

O nás v datech

 • 2019

Od začátku roku 2019 opět modernizujeme část našich výrobních prostor a zřizujeme naši novou ekologickou lakovnu skla vybavenou filtrační odtahovou jednotkou.

Měníme dodavatele barev a přecházíme na technologii ekologických, vodou ředitelných barev na sklo, které chrání jak životní prostředí, tak i zdraví našich zaměstnanců.

Skla nově lakujeme výhradně stříkáním a vypalujeme je ve vlastní peci při teplotě 120°C. Skla jsou tak během několika hodin připravena k instalaci či expedici.

Barvy mícháme v naší přípravně a jsme tak schopni zajistit jakýkoliv barevný odstín doslova na počkání.

Jako ve všech našich výrobních procesech se zaměřujeme na kontrolu kvality a její bezchybnost.

 • 2017

Od konce roku 2016 upravujeme část výrobních prostor pro laminaci skla a pořizujeme vlastní laminovací pec italské výroby.

Podepisujeme rámcovou smlouvu s rakouským dodavatelem certifikovaných laminovacích fólií a v lednu roku 2017 zahajujeme vlastní výrobu bezpečnostního vrstveného skla.

Společně s výhradním dodavatelem kaleného skla, který vyrábí skla dle naší výrobní dokumentace na CNC strojích, jsme schopni vyrábět vrstvená skla nejvyšší kvality se zaměřením na detail, a to především na čistotu a zarovnání hran vrstvených skel.

 • 2015

Dosavadní prostory firmy nám již nevyhovují jak po stránce zázemí pro administraci, tak ani prostorově pro výrobu skla. V první polovině roku 2015 proto investujeme do koupě nové budovy a výrobních prostor na okraji města a přesouváme sídlo i provozovnu firmy do nových prostor.

Zřizujeme moderní kancelářské prostředí a showroom, kde jsme schopni kvalitně prezentovat většinu našich výrobků, zboží a služeb.

Zřizujeme nový sklad kování a převážnou část položek našeho e-shopu tak máme ihned k dispozici jak pro vlastní realizace, tak pro naše zákazníky.

 • 2014

Na začátku roku 2014 nastavujeme rabatové podmínky pro firemní zákazníky a soustředíme se na rozvoj velkoobchodního prodeje našich produktů.

Vyvíjíme řadu informačních programů týkajících se problematiky celoskleněných realizací z bezpečnostního kaleného skla a zaměřujeme se na bezplatnou technickou i přímou podporu našim zákazníkům.

Stáváme se partnery mnohých montážních firem, kterým dodáváme sklo a kování pro jejich realizace. Nabízíme naše zkušenosti a know-how a vyplňujeme mnohým společnostem chybějící článek se kterým si do té doby nevěděly rady.

Připravujeme internetový obchod zaměřený na prodej celoskleněných dveří a sprchových koutů na adrese "shop. skojanak.cz".

 • 2013

V roce 2013 vyvíjíme a zařazujeme do on-line prodeje první celoskleněné otočné a posuvné dveře.

Měníme strategii a stáváme se výhradně výrobní firmou. Vyvíjíme produkty pro snadnou montáž svépomocí. Snižujeme tak celkové náklady na pořízení skleněných dveří a sprchových koutů aniž by zákazník musel slevovat na kvalitě samotného výrobku.

Pro realizace spojené s montáží využíváme partnerských montážních firem.

 • 2012

V roce 2012 spouštíme náš první internetový obchod zaměřený na kování na sklo na adrese "obchod.sklojanak.cz".

V témže roce uzavíráme obchodní smlouvu s novým dodavatelem bezpečnostního tepelně tvrzeného skla a přecházíme na 1 týdenní intervaly dodávek.

 • 2011

V roce 2011 do našeho programu zařazujeme výrobu bezrámových sprchových koutů a zástěn dle normy ČSN EN 14428+A1.

Rozvíjíme se a hledáme nové zdroje abychom uspokojili co nejvíce zákazníků. V roce 2011 začínáme spolupracovat s našim hlavním dodavatelem kování na sklo firmou Sun Design. Nedlouho nato navazujeme spolupráci s německými firmami Griff-werk a Willach, jako hlavními dodavateli kování na celoskleněné otočné a posuvné dveře.

Nastává rychlý nárůst poptávky po našich službách a produktech.

 • 2010

Izolační dvojskla a celoskleněné konstrukce děláme souběžně do roku 2010. V tomto roce s výrobou izolačních dvojskel definitivně končíme a začínáme se úzce specializovat na bezpečnostní sklo a jeho aplikace v interiéru.

Naše zaměření je nyní úzce spjato s moderní architekturou a nabízíme od celoskleněného zábradlí a skleněných schodů přes celoskleněné otočné i posuvné dveře až po skleněné desky za kuchyňské linky téměř vše z bezpečnostního skla do interiéru.

 • 2007

V důsledku změn našeho zaměření, končíme v roce 2007 s výrobou skleněných vitráží a svítidel.

 • 2006

V roce 2006 zahajujeme výrobu celoskleněných dveří dle normy ČSN EN 1192.

 • 2005

V roce 2005 získáváme velkou zakázku na dodávku bezpečnostních izolačních dvojskel na strukturální zasklení (fasádu) 3 patrové obchodní budovy.

V tom samém roce se setkáváme s požadavkem na dodávku bezpečnostních tepelně tvrzených skel na celoskleněné vestavěné kanceláře a předělovací příčky místností.

Sháníme vhodného dodavatele kování na sklo a na konci roku 2005 realizujeme dle projektu první zakázku na celoskleněné konstrukce.

 • 2004

V roce 2004 investujeme nemalé náklady do staršího vybavení na výrobu izolačních skel. Začínáme s výrobou a dodávkou izolačních skel pro firmy v našem okolí.

 • 2003

Rozšiřujeme svoje znalosti v oboru bezpečnostních skel a v roce 2003 realizujeme první zakázku na dodání bezpečnostních vrstvených skel na výplně zábradlí.

 • 2002

V roce 2002 rozšiřujeme nabídku o řadu luxusních skleněných lustrů vlastní výroby. Při výrobě svítidel z plochého tabulového skla se poprvé setkáváme s technikou tepelného tvrzení skla (kalením).

 • 2001

Po založení v roce 2001 bylo naší hlavní činností zušlechťování plochého skla. Především výroba vitráží a pískováných výplní interiérových dveří a pískovaných zrcadel.

 

© 2022 SKLO JANÁK s.r.o. - Kování na sklo | Bezpečnostní sklo